ARKADAŞLARIMA SİZ DE KATILIN

6 Mart 2014 Perşembe

2014 YEREL SEÇİMLERİ
Size verilen oy pusulasının ve zarfın üzerinde herhangi bir yazı, çizik bulunmamasına dikkat edin. Oy kullanma sırasında listeyi hangi kalemle imzalarsanız imzalayın. “Sonradan silinen kalemler” efsanesine inanmayın. Komik bir yalan. Oyunuzu kullandıktan sonra yasa gereği sandık bölgesinde bulunamazsınız. Bu nedenle evinize dönün. O an itibarıyla bir şey yapmanıza imkan yok.

Oy verme işleminin bitmesine yakın oy verdiğiniz sandığa gidin. Oy verme işlemi bittikten sonra sayıma geçilecektir ve sayım herkese açıktır. HİÇ KİMSE sizin orada bulunmanıza engel olamaz. Sayımı izleyin, sayım sonuçlanana kadar bekleyin, izleyin, usulsüzlük yapılırsa müdahale edin. Sayım bittikten sonra, sandık başkanı ve tüm üyeler sayım tutanağını tanzim edip imzalayıp bir nüshasını oda girişine asmak zorundadır. Bu tutanağın lütfen cep telefonunuz veya fotoğraf makineniz ile resmini çekin. (Daha sonra İnternet'te açıklanan listelerden sandık numarası ile sizdeki fotoğrafın aynı olup olmadığının kontrolünü yaparsınız.)

Sayım işlemi tahminen iki saat kadar sürecek bir süreçtir. Dolayısıyla zaman planlamanızı buna uygun olarak yapın. Sonradan silinen kalemler, bilgisayar hileleriyle oyları değiştirmeler, elektrik kesilmeleri ve diğer ahlak dışı her tür metodu önlemek için gerekli tüm önlemler alınacaktır.

Gidin oyunuzu kullanın. Kullanırken de aklınızı kullanın! Komşularınızı, dostlarınızı, sevdiklerinizi ve "ileri demokrasi" peşinde koşarken ne yaptığının farkında olmayan saftirikleri, bu seçimin belki de "gerçek demokrasi" için son şans olduğuna ikna edin!"

DİKKAT: Bu gönderiyi beğenir ve paylaşmak isterseniz lütfen aynısını kopyalayıp sayfanızda paylaşınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yapacağınız yorumlar benim için çok değerlidir.Bloğuma
izleyici olmadan gitmeyin lütfen. Desteklerinizi bekliyorum,mutlaka sizi ziyaret edeceğim.Şimdiden teşekkürler...