ARKADAŞLARIMA SİZ DE KATILIN

10 Ocak 2013 Perşembe

Dar ayakkabılar için çareler..Beğenerek,deneyerek aldığımız daha sonra ayağımıza dar gelen,vuran  ayakkabınız mutlaka olmuştur.Böyle durumlarda hemen ayakkabınızı gözden çıkarır mısınız?Aşağıdaki yöntemleri bir okuyun belki yararı olur.Malzemeler:

Saç kurutma makinası

Kalın bir çorap

Ayağınızı sıkan ayakkabı

Yapılışı:

Polar/ havludan yapılmış kalın çorapları ve ayağınızı sıkan ayakkabıyı giyin. Saç kurutma makinasını 30 cm uzaktan ayaklarınıza tutun ve 1-2 dakika bekletin.

Çorapları çıkarıp ayağınızı sıkan ayakkabıyı deneyin. Eğer hala sıkmaya devam ediyorsa aynı işlemi tekrar yapın


2-Diğer bir yöntem  limon kolonyasını   ayakkabının içine bol bol sürüp elinizle ovalayıp içine
ıslak bez sıkıştırıp akşamdan sabaha kadar kalınca ayakkabı genişliyormuş.

3-Ayakkabınızın içine buzdolabı poşetine doldurduğunuz suyu koyun,
buzluğa atın donmuş şu genleşir, sabah çıkarın işte bu kadar,ayakkabınız genişlemiştir.

4-Dar ayakkabıyı açmak için buhara tutup, bir de ıslak gazeteyle içii iyice doldurun.İşe yarıyor.Önemli Not: Yeni aldığınız, hiç giymediğniz bir ayakkabı ayağınızı sıkıyorsa genişletmeye çalışmadan değiştirin. Yeni alınan ayakkabılar genişlemez. Ayağınızı sıkıyorsa ya küçüktür, ya kalıbı bozuktur ya da kalıbı ayağıza uygun değildir.
1 Yöntem: Ayakkabının dış yüzü 5 dakika kadar sıcak su buharına tutulur, deriye işleyen su buharı ayakkabının yumuşamasını ve giyildikten sonra genişlemesine neden olur. (Ayakkakabı su buharına tutulduktan sonra, çok soğumasını beklemeden giyilir, ayakkabı kuruyunca kadar ayaktan çıkartılmaz.)
2 Yöntem: Su dolu poşetleri ayakkabınızın içine koyup buzdolabına veya derindondurucuya koyarak donması sağlanır. Donarak genişleyen su molekülleri ayakkabının içinden dışına doğru bir kuvvet oluşturur ve ayakkabının genişlemesini sağlar. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yapacağınız yorumlar benim için çok değerlidir.Bloğuma
izleyici olmadan gitmeyin lütfen. Desteklerinizi bekliyorum,mutlaka sizi ziyaret edeceğim.Şimdiden teşekkürler...